Jak funguje tipli?

Budižte pozdraveni.

Na jakém principu funguje tipli? Viděl jsem na něj mnoho reklam a pár známých mi tu stránku doporučilo, ale jak přesně to funguje? Stačí si založit účet a pak mi samy nabíhají odměny nebo je v tom háček?

Dobrý den, funguje tak, že se do něj přihlásíte, podíváte se, jestli daný obchod, přes který chcete nakoupit a tipli spolupracují, pokud ano, prokliknete se přes tipli na danou stránkou a normálně nakoupíte. Tipli Vám pak přičte danou odměnu v procentech (pozor, počítá se částka bez dph). Dané peníze si pak od nich můžete nechat poslat na účet.

Kdyby byla ta moje červená peněženka tak s Tipli klidně také nakupuji. Ale ono to tak jednoduché bohužel není. Měsíční čistý příjem mám něco okolo 87 tisíc korun a s tím se bohužel při tak velké inflaci nedá zase tak rozhazovat. Přišla krize a je to cítit, to vám teda povídám. Bohužel jsem to pocítila i na to Mekáči.

Je to klasický cashback portál, který si bere od obchodu provizi za zprostředkování obchodu a o tu se dělí s vámi, když vám ji vrací. Většinou se na tom nedá zbohanout a je to taková poměrně zrádná past v tom ohledu, že musíte fakt hodně nakupovat, aby se vám něco vracelo. Průměrně se vrací mezi 3 až 5 procenty, takže to není zase tak výhodné. Ze stokoruny vám vrátí bůra. Pro obchodníky je to svého druhu podnikatelský úvěr, který se ne zase tak moc vyplatí.

Já už jsem o tipli slyšela několikrát a říkala jsem si, že to vyzkouším, ale nějak jsem se k tomu ještě nedostala. Naučila jsem se využívat slevové kupóny , díky kterým taky ušetřím a hlavně je to jednoduché. Není tam potřeba nic zkoumat. Prostě se podívám, kdy a kde platí slevy a uplatním je.

Pokud vím, tak tipli je cashback portál, který vám při nějakém obratu vrací nějaké konkrétní částky z nákupu. Vlastně vám přijde na konci měsíce taková jakoby směnka nebo tak něco, nevím, jak to přesně pojmenovat, ze které pak máte samozřejmě ty peníze. Ale berte to tak, že je to vlastně udělané tak, aby si na tom nejvíc nahrabalo to Tipli.