Jak začít s podnikáním?

Dobrý den, mám tu jeden dotaz, takový spíše filozofický, protože mě přímo se to netýká. Ale říkám si, jak dnes začít s podnikáním? Pomůže třeba podnikatelská půjčka? Nebo to lze dnes z vlastního kapitálu. Přiznávám se, že já jsem strašně dlouho nic nezakládal, protože to podnikání mám už poměrně slušně rozjeté. :slight_smile:

Abyste si v dnešní době sehnali někde práci tak musíte ale opravdu hodně dřít. Já o tom vím své, manžel sice pracoval jako dělník někde, ale já musela obcházet gastro a to teda není procházka růžovým sadem. Každý den jsem byla sedřená a nic mě pak večer nebavilo.

Začít podnikat není moc jednoduché. S manželem jsme se pustili do výroby kozích sýrů a kosmetiky z kozího mléka a musím říct, že to byla jedna z nejlepších cest, jakou jsme si mohli zvolit. Máme možnost spojit naši vášeň pro přírodu a kvalitní produkty s podnikáním. Farmářské trhy nám poskytly skvělou platformu pro prodej našich výrobků. Kromě toho, že se setkáváme s lidmi, kteří si váží kvalitních produktů, máme také možnost vyslechnout si přímo od zákazníků zpětnou vazbu a adaptovat se tak na jejich potřeby a přání.
Dobrý den, podle mého názoru, začít s podnikáním dnes nevyžaduje obrovský kapitál, ale spíše odvahu. Já jsem se nedávno rozhodl podnikat, a jako instalatér potřebuji především své auto, kvalitní nářadí a spolehlivou ochrannou obuv. Myslím, že pokud má člověk opravdu rád svůj obor a chce pracovat může začít podnikat kdykoliv.

Půjčka je rozhodně na místě, protože i když si myslíš, že máš našetřeno dost na rozjezd podnikání, tak založení s.r.o. , reklamy, kancelář a další věci stojí víc než dost, takže ty peníze rychle mizí. navíc než začne firma vydělávat peníze, tak to taky není hned, takže bez půjčky dokáže firmu rozjet jen málo kdo.