Japonský bobtail kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Japonský bobtail kočka.

Popis plemena:
Japonský bobtail či též japonská krátkoocasá kočka je staré plemeno kočky domácí, chované v Japonsku již po staletí. Jako s domácí kočkou se s ní setkáváme již na vyobrazeních středověkých japonských mistrů. Po druhé světové válce byla dovezena do USA, kde se chová jako ušlechtilé plemeno s plemenným standardem. V Evropě není dosud příliš běžná. Svým exteriérem se liší jak od evropských, tak od amerických i orientálních plemen krátkosrstých koček. Nemá nic společného s manskými bezocasými kočkami a její celkový výraz je mezitypem mezi siamskou a evropskou krátkosrstou kočkou, ale s typickým krátkým ocasem.

Japonský bobtail dosahuje váhy 2,5 až 4 kg. Hlava je klínovitá s vysokými lícními kostmi. Oči jsou poměrně velké a mají oválný tvar, barva musí být v souladu se zbarvením srsti. Nejžádanější a nejcennější je rozdílná barva očí. Velké uši jsou posazeny v rozích hlavy. Tělo na první dojem působí dlouze a až příliš svalnatě, ale tato kočka je velice štíhlá. Končetiny jsou také štíhlé, zadní jsou o něco delší než přední. Tlapky mají oválný tvar. Nejnápadnějším znakem tohoto plemene je jeho ocas, odtud také plyne jeho název. Ocas japonského bobtaila je dosti krátký, měří 5- 8 cm a může být jak rovný, tak zahnutý nebo zlomený. Další zvláštností japonského bobtaila je, že nemá podsadu. Jeho srst volně přiléhá k tělu a je velice jemná až hedvábná. Zbarvení jsou dovolena téměř všechna, kromě siamského a habešského. Nejcennější je však želvovinové s bílou a v Japonsku se nazývá Mi-Ke.

Japonský bobtail je velmi veselé a živé plemeno. Tato kočka je velice inteligentní a dobře vychází s ostatními domácími zvířaty. Před její zvědavostí nic neutajíte. Japonský bobtail si velmi cení přítomnosti rodiny, jedná se o velmi společenskou kočku. Je to velmi hravé a přítulné plemeno. Povahou je tato kočka čilá a vzrušivá, nic jí nenechá v klidu sedět.

japonský-bobtail-kočka