Kam s odpadem?

Dobrý den, jak řešíte recyklaci a výkup odpadů? Máme v plánu teď velký úklid jedné stodoly, co máme na vesnici, je to plné nepořádku. Podle mě to bude fajn práce pro výkup mědi Plzeň z Výhodný výkup kovů Plzeň - Suda a prostě celkově tam toho bude hodně. Tak jen přemýšlím, do jaké míry to máme třídit a do jaké míry máme prostě přivést kontejner a vyhodit to.

Určitě bych začal tím, že ho dáte tam, kam patří. Nedávno jsem četl o tom, že současný stav třídění odpadů v Česku je opravdu tristní a většina odpadu končí stejně na skládkách a třídí se minimálně. Na druhou stranu hodně věcí si dělají sami lidi, kteří tohle řeší. Třeba to, jaký je chaos v tom, co patří do žlutých kontejnerů na plast. Jen málo kdo ví, že tam patří třeba plechovky.

Když jsme vyklízeli dům, tak jsme všechno odvezli do sběrného dvora a co bylo trochu cennější, tak jsme prodali. Jinak teď ten klasický odpad třídíme venku v kůlně a jednou za čas odneseme do kontejnerů. Doma máme jen odpadkový koš, který vynáším ob den, aby tu nebyl cítit. I tak jsem si ale koupila aroma difuzér , protože se mi líbí, když to doma hezky voní :slight_smile: .