Kam v červenci na dovolenou

Slyšela jsem že kdejaká půjčovna lodí Vltava vás letos obslouží opravdu bez problémů. Prý letos Češi zvolili zejména zahraniční dovolené a tak se Vltava nestala terčem všem Čechů. Což je dobře, aspoň si ta příroda také na chvilku od davů turistů odpočine.

Dobrý den, nám dopadl teď dobře test podvozku, takže vyrážíme. Ale na Slovensko. Chceme ho projet s autem od východu a pak se postupně vracet na západ. Jinak jako jestli plánujete dovolenou v červenci, tak jste docela odvaha. I když spousta Čechů jezdí do zahraničí. Právě teď je vodácká sezóna a na Vltavě to je jedna velká fronta.

Tak já se teda také ještě jednou v tomto měsíci vyjádřím. Dostali jsme v práci typ na termální lázně slovensko, které jsme vždy chtěli s manželem navštívit. Pravdou je že nevím zda je to ten nejlepší nápad v těchto teplech, ale někam už vypadnout nutně potřebujeme.

Já jsem si nedávno pořídila voděodolný batoh speciálně pro sjíždění Vltavy. Tento batoh mi poskytuje spolehlivou ochranu pro všechny mé věci, které budou vždy v suchu. Bez obav do něj mohu uložit svůj telefon, foťák, oblečení a další potřeby. Už se těším až pojedu na dovolenou a užiji si jí s kamarády vodáky.

My přes léto objíždíme české kempy :slight_smile: . Každý rok sice říkáme, že příští rok pojedeme k moři, ale stejně zůstaneme nakonec u nás. Je tady tolik pěkných kempů, že se nám nechce jezdit nikam daleko. Máme dobře vybavený karavan, kempingový nábytek , vždycky zásobu jídla a piva, takže nám nic nechybí a je jedno, kde jsme.

Každý červenec si s manželkou užíváme dovolenou někde u vody, a Vltava je pro nás nejlepším místem. Na sjíždění vody mám speciální vodotěsný batoh, abychom měli všechny věci suché, a manželce jsem nedávno pořídil batoh se stoličkou. Když ujdeme kus cesty, může si na ní pohodlně odpočinout. A letos je klid na řece, takže se kocháme nádhernou přírodou.

V červenci můžete úplně v klidu okupovat české lesy. Uvidíte že když si s sebou vezmete i houbařský nůž tak se nebudete rozhodně vůbec nudit. Já o tom vím své, vždyť jsme tam nasbírala tolik hub v jednom roce že to snad ani nebylo možné a uvěřitelné pro okolí.