Kde rychle a jednoduše zhodnotit peníze?

Ahoj všem ve spolek, chtěla bych se zeptat zda nevíte kde se v českém prostředí spolehlivě a bezpečně dají zhodnotit nějaké přebytečné peníze. Říká se že peníze se musí točit, proto se na tento dotaz rovnou ptám.

Investujte. Ideálně třeba do firem. A hlavně nakupujte, aby byly peníze v oběhu. Můžete podpořit třeba e-shop se zrnkovou kávou E-shop se zrnkovou kávou – online prodej | KÁVA MONRO® tím, že si u nich něco koupíte. Prostě investujte. A pak samozřejmě rozšiřovat to klasické investiční portfolio ve smyslu kryptoměn a dalších investičních instrumentů. Ale tam už si netroufám radit. :slight_smile:

Závidím vám, že řešíte, kam budete investovat peníze. Třeba se toho taky jednou dočkáme, až se vrátím po mateřské do práce. My s manželem řešíme, jak peníze šetřit, abychom s nimi vyšli do dalšího měsíce. Proto nakupujeme hodně ve slevách a po různých akcích atd. Každá ušetřená koruna se počítá, když jich nemáme na zbyt.

Mně moje kamarádka v nedávné dobře doporučila abych se podívala na p2p půjčky investice. Že prý oni takto s manželem odkládají peníze už nějakou tu delší dobu. Na to aby si pořídili třeba zahradu a nebo garáž nemají, ale dělá jim to stejně radost.

Týjo a nejsou takové věci nebezpečné? Já bych přece jenom raději třeba měla něco co se mi bude zhodnocovat v pevném stavu. Půjčovat takto citím lidem, opravdu je to výhodné?

Kamarádka právě říká že si tam údajně vybere jedna na co si daný klient chce půjčit, a také jaký úrok mu poskytneš. Podle toho se můžeš řídit i risk managmentem. To je za mě hodně dobrá věc. Já bych se takové věci určitě nebála…