Kolik by měl člověk optimálně denně ujít kilometrů?

Otázka je jednoduchá - kolik by měl dospělý člověk denně ujít alespoň kilometrů, aby se udržoval zdráv? Když si tedy odmyslíme a cvičení. Eistuje nějaká hranice, která je v tomto ohledu optimální a člověk by se ji měl snažit dodržovat?

Opět záleží na tom, jestli jste sportovec, nebo spíše posedáváte v kanceláři, i když se tyto dvě věci nevylučují. Podle většiny studií je ideální ujít kolem 7-10 kilometrů denně, důležité je ale i tempo. Rychle ujitých 7 kilometrů může mít pro Vás lepší efekt než pomalých 10.

Podle toho, co jsem kde četl, je ideální denně ujít mezi 7 000 až 10 000 kroky. Jestli máš ale sedavé zaměstnání nemůžeš očekávat žádné zázraky. Já si kvůli tomu koupil fitness náramek na https://www.sportli.sk/ a denně se snažím ujít alespoň těch 8 000 kroků, což podle mě bohatě stačí, a navíc je to vidět i na váze. :smiley:

Já musím souhlasit, že záleží především na tempu, aby to bylo efektivní. Obecně se říká cca těch 8km, já mám třeba hodinky s krokoměrem a celkem mě překvapilo, kolik nachodím i v průběhu dne, odpoledne ale vezmu děti na kolo, já jdu rychle pěšky, sbalím vodu a malou peněženku a jdeme na zmrzku, nebo se jen tak projít/projet.

Vtipné je, že vám každý lékař nebo sportovní poradce řekne něco trochu jiného. Já mám chytré hodinky a tam mám nastavených 12 000 kroků za den. Ale je pravda, že toho v běžné práci docílím málokdy. Ale od https://www.prosportovani.cz/ jsem si koupila běžecký pás a tak když vím, že jsem ten den moc pohybu neměla, vyběhnu si jen tak doma a u toho koukám v televizi třeba na Prostřeno. :slight_smile:

Čím víc, tím líp. hlavně ale se s tím nestresuj. Já mám den, kdy ujdu celkem kolem 5 km, pak mám den, kdy víc jak 15 km. Fakt se to tak nedá brát. Kamarádka je posedlá tím ,že musí ujít denně 10 km a když to neujde, tak večer chodí po bytě jako blázen. Chce to si zachovat selský rozum a nebrat pohyb jako povinnost. To samé zdravá strava . Mělo by to být přirozenou součástí životní stylu.