Kolik je doporučená denní dávka kalorií pro dospělého člověka?

Jaká zhruba hodnota, a bavíme se v jednotkách kcal, je optimální pro dospělého člověka? Tím myslím samozřejmě pro někoho, kdo je celý den na nohou.

Takhle zevrubně je to těžké říct, doporučuji zadat Vaše hodnoty do této tabulky
http://www.kaloricke-tabulky.cz/nastroje/denni-kaloricky-prijem
ta už Vám to řekne přesněji, než dovedu já, nebo kdokoliv jiný, kdo se tím vyloženě neživí.

Dobrý den, já bych měla dotaz ohledně doporučené denní dávky kalorií a celkově výživy v těhotenství. Chtěla bych pro se dítě to nejlepší, ale zároveň jsem veliká fanynka fitness a zdravé výživy, ale nerada bych tím dítěti nějak ublížil. Už tak si myslím, že budu muset po kojení podstoupit tohle, kvůli soutěžím atd.

Dobrý den, docela zajímavý dotaz. V první řadě by to chtělo říct, že je to pro každého trochu jiné. Každý má jiný výdej, proto musí mít i jiný příjem. To je asi jasné všem. :slight_smile: Zároveň je důležitý i průběžný příjem kalorií. To je takové to jezení před spaním. Docela dobře se tomu věnuje audiokniha Proč spíme od Matthewa Walkera. Koupíte ji třeba na Progresguru | Audiokniha Proč spíme - Matthew Walker | ProgresGuru :slight_smile: Tam se řeší celkově důležitější témata, která ale mají s hubnutím a obecně zdravým životním stylem hodně společného. :wink: