Krbová kamna – máte?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda tu někdo ještě topíte, respektive plánujete topení, klasickými krbovými kamny? Mi se totiž líbí čeká krbová kamna od Záruka kvality a tepla – to jsou česká krbová kamna ale přemýšlím nad tím, jak je to vlastně teď s tím pasivním bydlením. Víte jak to myslím. Abych si nedal něco za ne málo peněz do domácnosti a pak stejně musel řešit třeba FVE.

Krbová kamna jsou skvělým doplňkem interiéru, zvláště na chalupě. S manželkou jsme si pořídili taková kamna do naší chalupy. Navíc je vybavena starožitným nábytkem, a vytvářejí opravdu útulnou atmosféru. Když pak manželka nedávno přinesla domů nádherný starožitný obraz, všechno to do sebe krásně zapadlo a prostor získal ještě větší kouzlo.

Dobrý den, my jsme si pořídili krbová kamna jen na takové příležitostné přitopení, když začíná být na podzim chladno, nebo na jaře když už to není na topení celý den a jsme s tím tak spokojení. Když venku hodně mrzne, tak bychom s nimi asi celý dům nevytopili, protože nemají výměník, ale jak říkám, na příležitostné přitopení a romantiku jsou skvělý :slight_smile: .

Bacha na to, kam chcete krbová kamna pořídit :slight_smile: Moje sestra třeba v družstevním bytě chtěla kamna, aby si mohla více topit. To ji dovoleno bylo, takže je tam nainstalovala. Když si potom chtěla zatopit, bylo jí řečeno, že to dovoleno není. A na co Vám jsou kamna, když v nich nemůžete topit, že. Nakonec to vyřešili nové termostatické ventily na radiátoru, protože jim pořádně nefungoval, ale stejně, jde o princip.