Kymerská kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Kymerská kočka.

Popis plemena:
Kymérská kočka byla vyšlechtěna v 60. letech v USA. Vznikla po dlouhé selekci krátkosrstých manských koček. Manská kočka měla občas dlouhosrstá koťata, proto se chovatelé rozhodli docílit uznání i pro dlouhosrstou variantu. Výsledkem je robustní kočka s polodlouhou srstí a bez ocasu. Její jméno je odvozeno od slova Cymru. Jedná se o velšský název pro Wales, kde se měly tyto kočky chovat. Vznikla však v Severní Americe. Za samostatné plemeno je uznala CFA a TICA. Evropa toto plemeno ale dosud neuznala.

Jedná se o mohutnou, středně velkou, polodlouhosrstou variantu. Srst je dvojitá, na omak hebká. Hlava je kulatá, posazená na krátkém a svalnatém krku. Oči jsou velké a kulaté. Uši jsou středně velké se zaoblenými špičkami a lehce vytočenými směrem ven. Trup je zavalitý, dobře osvalený a bez ocasu. U některých variant se ocas ale vyskytuje. Může mít různou délku. Přední nohy jsou silné, mnohem kratší než zadní.

Jedná se o velice klidnou a milou kočku. Je přítulná a poslušná. Většinou velice dobře vychází s ostatními kočkami, snáší se i se psy. Je hodná i k dětem. Pokud se jí cokoli nelíbí, jednoduše se stáhne někam do ústraní. Přestože má poměrně zavalitý vzhled, skáče a šplhá stejně dobře jako ostatní kočky.