Mobilní dům

Dobrý den, má tu někdo zkušenost s mobilním domem? Mám pozemek, který je v pásmu, kde je zakázáno stavět, a tak mi kamarád poradil internetové stránky, kde nabízejí celoroční mobilní domy. Proto bych byl rád, pokud by mi někdo poradil, zda se tato investice vyplatí, abych se zbytečně nezabýval nereálným řešením. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, do mobilheimu bych určitě nešel. Jako fakt mi to přijde jako nesmysl. Ono to vypadá, že mobilní dům je strašně cool nápad, ale ve skutečnosti se s tím akorát natrápíte. Pokud nevíte kudy kam, tak doporučuji projekt patrové dřevostavby nebo prostě malou garsonku nebo bungalov. Ale mobilheim tak maximálně jenom jako letní domek.

Zajímalo by mě jak by asi tak probíhala montáž krbových kamen u celoročních domů. Myslíte si vůbec, že je reálné dostat třeba krbová kamna i do takového karavanu? Já bych něco takového na produkci tepla moc chtěla mít na cestách, ale neznám nikoho, kdo by to namontoval.

Je tady někdo prosím přes zahrady a také přes okrasná jezírka? Víte, potřebovala bych poradit. Sháním filtraci pro jezírko, našla jsem si jeden web, který jsem tady uvedla a chtěla bych se ujistit, že se jedná o bezkonkurenčně nejlevnější ceny. Protože nemáme moc peníze na rozdávání, víte?

I v takovém mobilním domku je za mě potřeba mít pracovní stůl. Protože člověk nikdy neví kdy si na cestách bude potřebovat něco nutně pracovně vyřešit. Já jsem třeba architektka na cestách a čas od času prostě potřebuji vzít do ruky papír a tužku + nějaké náčiní a namalovat modely.

Ještě si tak vzpomínám že kdyby to jenom šlo, tak bych si být vámi na ten mobilní dům nainstalovala i hliníkové dveře. Vím moc dobře, že to se zrovna na dřevěnou stavbu moc nehodí, no nakonec uvidíte, že z nabídky na jisu budete nadšení a něco přece jenom vyberete.

My jsme byli jednou v mobilním domě na dovolené a nebylo to špatný. Nedokážu si ale představit, že bychom v něm měli žít natrvalo. My si stavíme klasický cihlový dům a už se nemůžu dočkat, až se přestěhujeme. Bude to ale ještě dlouho trvat, protože teprve řešíme čističku a retenční nádrž. Na vykopání nám posloužila půjčovna stavebních strojů praha , ve které jsme si půjčili rypadlo na vykopání díry, ale to byla jenom půlka úspěchu :smiley: .

A co třeba obytné buňky celoroční od https://cubecont.cz/obytne-bunky-celorocni/ My jsme si ji pořizovali na stavbu, protože jsme neměli kde bydlet a pozemek byl už zasíťovaný a dostatečně velký a musím říct, že to bylo fakt rozumné rozhodnutí. Rozhodně lepší než jít třeba někam do nájmu, když máte tu možnost vlastního pozemku.