Netradiční druhy hypoték

Zdravím všechny. Řeším hypotéku, projíždím různé srovnávače a jako samoživitelka s minimálním kapitálem (vyšťavená po rekonstrukci) se cítím dost bezradně. Teď jsem narazila na článek o specifických způsobech financování nemovitosti u mojí paní právničky a čtu o tom úplně poprvé. Má tu někdo reálnou zkušenost např. s offsetovou hypotékou nebo zpětným proplacením vlastních zdrojů hypotéčním úvěrem? To by bylo asi přesně pro mě. A kde nejlépe? Díky!

Dobrý den, hypotéka je jenom jedna. Ale jestli mluvíte o možnostech financování nemovitostí, tak těch způsobů je samozřejmě několik. Pravděpodobně si pletete pojem spotřebitelský úvěr s hypotékou. :slight_smile: Znám třeba lidi, kteří mají nad stavebním spořením klasickou půjčku, kterou financují nemovitost. Výhoda je ta, že nemusejí napříč doklady dokládat to, na co přesně profinancovali ty peníze. :slight_smile:

Vidím to tak, že budu muset vyhledat nějakého finančního poradce, mám v tom guláž:) Jen si nejsem jistá, jak to přesně funguje, zda je šance najít někoho opravdu nezávislého, jestli mi rozumíte.

My jsme si taky brali hypotéku, když jsme řešili koupi domu s advokátem, kterého jsem našla tady a nechali jsme si udělat několik nabídek od bank a pak jsme si vybrali tu nejvýhodnější nabídku. Nebankovní půjčku jsem nechtěla, těm moc nevěřím. Dům jsme si koupili, hypotéku splácíme a jsme spokojení :slight_smile: .