Nové auto nebo staré? Problém s penězi

[Kdybych si novou Mazdu měla pořizovat, asi bych potřebovala aby na mě výkup aut v Praze byl velmi štědrý. Totiž na účtě mám momentálně 260 tisíc korun a to auto začíná s pořizovací cenou někde okolo 850 tisíc. Nechápu kde na to ti lidé berou peníze. To je prostě něco co já vůbec nedokážu pochopit.

I my máme velký problém s penězi. Totiž trápí nás že třeba taková kapková závlaha nás vyjde také na nějaké ty tisíce korun. A když se podíváte třeba na nové zálohy a nebo nedej bože doplatky za energie, tak se řítíme do pěkné krize. Vůbec nechci domýšlet jak to tady bude vypadat za rok.

Kdybych se já dnes měla rozhodovat, jestli pořídím synovi repasované notebooky a nebo koupím nějaký fungl nový stroj, tak bych se určitě přikláněla k té levnější variantě. Zkoumala jsem co syn dělá na internetu, a na ten Instagram a fejsbůk by mu to mělo bohatě stačit.

Já mám doma ojeté auto už několik let a nemůžu si stěžovat. Určitě musíte počítat s nějakými těmi opravami, ale hodně záleží na tom, jaký typ a značku auta si zvolíte. Pro mě byla jasnou volbou škodovka, která byla i výrazně levnější. Kromě toho náhradní díly na škodovku se shánějí mnohem lépe a oprava je tedy velmi rychlá.

Zdravím vás všechny, rozhodně doporučuji ojetinu. Za nové dáte pořád ještě hodně peněz a dost často se neobejdete bez spotřebitelského úvěru nebo leasingu (doporučuji to první). A pak taky je potřeba vědět, jak co nejlépe zpeněžit staré auto. Já osobně doporučuji výkup aut Praha, kde vám za vůz dají rozumnou cenu a ještě jsou poměrně příjemní. Alespoň teda na to, že jsou to lidi od autobazarů. :slight_smile:

My máme staré auto a vůbec mi to nevadí. To, že jezdí po silnicích hezčí auta je pravda, ale taky jejich servis nebude tak bezproblémový jako u našeho auta. Manžel dokáže všechno udělat sám. Kupuje si jenom díly z https://www.intercars.cz/ . Ono je velký rozdíl, jestli se platí jenom náhradní díly a nebo díly + práce, která je mnohem dražší.

Pořizoval jsem auto z dovozu z Německa. Němci mají lepší výbavu, líp se o auta starají a když bych bral auto z Čr tak za stejný peníze tady dostanu míň. Takže lepší z DE.