Pěstování květin

Ahojte všici, chci se zeptat, chtěla bych si pořídit nějakou pěknou kytičku domů do bytu. Jenom nevím jakou. Mám takovou zkušenost s tím, že když se o nějakou květinu starám, tak ji zapomínám zalévat. Tak s tím pěstováním jsem docela na štíru. Je nějaká květina, která by nepotřebovala až tolik péče ?

U nás se teď hodně skloňuje zelená střecha. Chceme totiž domeček oživit něčím netradičním a mně by se právě líbilo, kdyby dostala volný prostor vegetace na střeše. Známí mě od toho se snaží odrazovat, ale já se nenechám. Manželovi to předložím tak, že nebude mít prostor nic namítat a bude. Umím si s ním pohrát ke svému užitku.

Tak to si můžeš koupit třeba orchidey. Té stačí jednou za 14 dní namočit kořeny a pak víc péče nepotřebuje. Nebo nějaké palmy, sukulenty atd. Těch nenáročných pokojových květin je hodně :slight_smile: . Já jich mám doma několik a každý vyžaduje trochu jinou péči, tak je to pak o to větší sranda, abych to nepopletla :smiley: . Na všechny jsem si koupila proutěné obaly na květináče zde , protože se mi nelíbí ty plastové ani keramické květináče.

Nevím teda, jestli mluvíte o venkovních nebo pokojovkách. Ale jako my pěstujeme hodně. I když teda já na ty okrasné moc nejsem. Mám rád kytky, které se dají sníst. Nebo tak něco prostě. :slight_smile: Takže ovoce, zelenina, to mě baví. :slight_smile: A je pravda, že jsme v tomhle ohledu hodně soběstační. Pomáhá nám s tím také akumulace dešťové vody, díky čemuž pak šetříme i na zalévání. :slight_smile: