Pixiebob kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Pixiebob kočka.

Popis plemena:
Kočky podobné divokým jsou v poslední době velmi oblíbené. Severoameričtí chovatelé chtěli vykřížit plemeno podobné rysovi červenému. Pozdější testy DNA však příbuznost s rysem nepotvrdili. Kočky podobného zjevu získala roku 1985 Carol Ann Brewerová ve státě Washington. TICA uznala plemeno přibližně deset let poté. Mimo USA není pixiebob téměř známý.

Pixiebob dosahuje váhy 4 až 8 kg. Hlava je kulatá a poměrně velká. Oči jsou kulaté a barvu mají zelenožlutou, posazeny jsou lehce zešikma. Uši jsou na základně široké, zužují se do oblé špičky a leží daleko od sebe. Na jejich špičkách jsou žádoucí štětinky. Pixiebob působí velmi mohutně. Tělo a nohy jsou svalnaté. Kočky pixiebob mívají krátký nebo středně dlouhý ocas, který je zahnutý nebo zamotaný, ale vždy pružný. Vždy je třeba s ním zacházet opatrně. Srst je krátká a hustá. Zbarvení je možno jakékoliv, ale nejčastěji divoké skrvnité. Kresba obličeje by měla být výrazná s tmavými liniemi na tvářích a světlými tzv. brýlemi kolem očí.

Pixiebob je velmi milá a společenská kočka. Dokáže se snadno přizpůsobit různým situacím, ale špatně si zvyká na nové prostředí. Někteří chovatelé říkají, že má povahu věrného psa. Přes svůj divoký vzhled je velmi oddaná a hravá. Jsou to kočky velmi temperamentní. S dětmi, psy nebo jinými zvířaty vycházejí dobře. S jinými kočkami vycházet dokážou, ale nejraději jsou v rodině samy. Cizích lidí se nebojí, nejsou nijak bázlivé. Plemeno je to velmi inteligentní.

pixiebob-kočka