Plíseň v domě - co s ní?

Dobrý den, rekonstrukce mého domu byla náročným procesem, který si vyžádal hodně úsilí a finančních prostředků. Proto jsem se rozhodl využít nějaké protiplísňové přípravky jako jedno z opatření, abych předešel problémům spojeným s plísněmi, ale potřeboval bych poradit, kde se dají sehnat nějaké kvalitní. Předem děkuji za doporučení e-shopu nebo klidně kamenného obchodu.

Plíseň je samozřejmě hodně velký problém. Hlavně je to indikace vlhka, protože kde je plíseň, tam je problém někde jinde. Plíseň jako taková jde odstranit poměrně snadno, ale horší je odstranění té příčiny. Jako nás překvapila hodně plíseň v obýváku, která se dostala i do naší sedací soupravy do U. Z gauče to šlo naštěstí poměrně snadno vyčistit, ale ta vlhkost byla problém.

Měla jsem problém s plísní na zdi v obývacím pokoji, proto jsem se jí rozhodla zničit. Koupila jsem si masku na ochranu dýchacích orgánů, abych mohla zeď oškrábat a aplikovat na ní protiplísňový přípravek. Díky této masce se mi celou dobu při práci dobře dýchalo, jelikož mi dobře padla. Plísně se mi podařilo zbavit a už se neobjevila.

Jednoznačně investuje do odvlhčovače vzduchu a doufejte, že to není ve zdech. Jako tohle, co mi popisujete, mi přijde jako fakt hodně zanedbaná věc. A až vyřešíte tu vlhkost jako takovou, tak řešte i její příčinu. Protože pokud vám zrovna nevytekla celá vana, tak je to nějaký problém většího charakteru a dříve či později se to zase vrátí.