Podlaha na chalupu

Dobrý den, pravidelní čtenáři už určitě vědí, že se tady občas ptám na věci ohledně naší chaty. Teď zrovna řeším podlahu a přemýšlím, jak na to. Aktuálně tam je lino, které tam fakt nechci. Je to taková ta stará 80ková chata. Tak přemýšlím, co tam dát? Napadají mě parkety, ale tam nevím, jak to bude s údržbou. Vím, že existuje třeba mýdlo na dřevo, ale vyplatí se to? Jak to máte vy?

Dobrý den, na naší chatě jsme se rozhodli pro dřevěnou podlahu a atmosféra je hned útulnější. Co se týče údržby, není to nic složitého, občas použijeme speciální mýdlo na dřevo a vypadá stále jako nové. Nedávno jsme si na okna ještě přidali rolety den a noc v systému MINI, které se nám osvědčily. Skvěle se s nimi reguluje světlo, a navíc dodaly celému interiéru dokonalý šmrnc.
Dobrý den, my jsme se během rekonstrukce domu přesídlili na chatu, takže vám rozumím. Co se týká podlahy podle mě jsou parkety skvělá volba, jelikož vypadají stylově. Máme na ně speciální mýdlo na dřevo a používáme ho jednou za čas pro hloubkovou péči, jinak stačí normální vytírání. Jsou sice trochu náročnější na údržbu než lino, ale dřevo je mnohem lepší. Přeji hodně štěstí s výběrem.

Je to stejně ale zajímavé že někteří lidé stále nechtějí připustit že třeba stavba takové roubenky od https://www.drevenicekrenek.cz/ vychází stále cenově lépe než jít do klasické cihly. Já vím, někteří vás shodí s povětrnostmími podmínkami, ale na druhou stranu co nás tady kromě tornáda může asi tak čekat?

Ano, ano. Vídám vás tu pravidelně a jako většinou jsou to hodně zajímavé diskuze. My máme na chalupě klasické lino, moc jsme to neřešili. Jsme tam hlavně v létě a to jsme venku u chaty a dovnitř chodíme hlavně spát nebo na hygienu. Spíš by mě zajímala nějaká firma na strojové čištění podlah Uherské Hradiště. Ne na chalupu, ale k nám domů. Nevíte někdo o někom?

No to zase bude něco pro mě. Prý jestli by ta zatravňovací dlažba nebyla na internetu někde levnější říkal manžel. On asi neví jak to skutečně funguje, že ano? Si vážně myslí že si tak někam dojde a oni všechno budou mít? Ale tak asi jo, takhle to v USA prý funguje.

Jako to chcete dávat tu zatravňovací dlažbu do chalupy? Nebo já moc nechápu ten dotaz. Jako USA nebo ne, zapojte selský rozum. A jestli to tam tak funguje, tak jsem rád, že jsem tam nikdy nebyl. Podle mě zatravňováky by nesnesly ani zahradní altány a to je to klasická venkovní budova. Zatravňováky prostě patří ven.