Pracovní úraz

Dobrý den, můžete mi někdo říct, jaké jsou pracovní úraz povinnosti zaměstnavatele? Spadl jsem teď v práci ze schodů, které nebyly zajištěné proti pádu a zaměstnavatel ode mě dal ruce pryč, platí mi jen minimum a hrozí tím, že jakmile se uzdravím, tak jdu pryč, protože jsem se to snažil nějakým způsobem řešit. Přitom jsem to nemyslel nijak zle. Mám strach o tu práci, ale zároveň se nechci nechat odrbávat.

Měla jsem také pracovní úraz. Konkrétně jsem upadla a zlomila si nohu, ale můj zaměstnavatel mi zaplatil vše, na co jsem měla nárok. Pro rychlou rekonvalescenci jsem si koupila na internetových stránkách Senza Lipozomální vitamín D3K2, který je pro mě skvělým přírodním zdrojem vitamínů pro zdravé kostí a svaly.

Todle je špatný. Přesně proto jsem tlačila na manžela, aby si koupil pracovní obuv z https://www.ardon.cz/c/310/pracovni-obuv , protože zaměstnavatel jim nic nekoupí.K čemu mi bude, že by dostal peníze za pracovní úraz, když by pak byl nepoužitelný? Potřebuju, aby byl zdravý, dostavěl dům a vydělával peníze :smiley: . Ne, samozřejmě si dělám srandu. Jde mi samozřejmě o jeho zdraví :slight_smile: .

A to je přesně ten důvod proč už přes dva roky nechodím do práce . Protože se ze mě stal málem ležák. Já jsem totiž strojnice a byla jsem nucena chodit do výšek, kam se ani někteří chlapi neodháží. Nikdy víc.

Podle mě byste se měl bránit, jelikož by vám měl platit odškodnění za úraz, a dokonce i náhradu za ušlý zisk a spoustu dalšího. Pokud se s vámi nechce zaměstnavatel bavit, tak si najmněte právníka, který vám pomůže. Já měla pracovní úraz, při kterém jsem si zlomila nohu, ale můj zaměstnavatel byl fér a vše mi zaplatil. Dokonce mi zaplatil dlouhou rehabilitaci, na kterou jsem si koupila sportovní vybavení, abych mohla cvičit i doma.