Progresivní vzdělávací programy

Dobrý den, hledám si možnosti vzdělávání a narazil jsem na IB program Praha. Trochu jsem Googlil a zjistil jsem, že v České republice vlastně nic podobného zase tak moc neexistuje. Tak jsem si říkal, jestli existuje podobně komplexní studijní program pro mladé ve věku od 16 do 19 let, který by k tomu vzdělávání přistupoval podobně. Díky za odpovědi.

Ono zvládnout takto ve stresu takové testy a přijímačky není vůbec nic jednoduchého, zvláště pak po té novele kdy se ví, že na to ty děti mají bohužel jenom jeden pokus. Moje kamarádka teď má syna který na to jde a je z toho špatný už asi týden dopředu.

Myslím si, že hodně toho dělá CERMAT. My jsme třeba letos zkoušeli přijímačky nanečisto CERMAT od https://nanecisto.online/ a přišlo mi to hodně fajn. Jinak ty progresivní programy… ono hodně záleží na tom, aby nebyly progresivní až moc. Jako já nemám nic proti nějakým alternativním metodám, ale zase všeho s mírou. Takové ty programy, kde si dělá každý, co chce, v tom teda nevidím nějak moc smysl.

V dnešní době je nabídka studia dobrá. Samozřejmě když mají rodiče peníze a mohou si dovolit nějakou prestižní soukromou školu… Já jsem chodila na klasický gympl a nepřijde mi, že bych o něco přišla. Pak jsem byla na VŠ ekonomické a teď ještě, když mám volno, tak poslouchám audioknihy o osobním rozvoji. Pořád se mám co učit a dá se vzdělávat i jinak než jenom ve škole.

je vždy velmi dobré, když se chceš vzdělávat… existuje mnoho kvalitních kurzů a v dnešní době jsou skvělé například i googe kurzy, s tím se uplatniš i do budoucna.