Pronájem nemovitosti - zkušenosti

Dobrý den, s manželkou jsme nedávno koupili činžovní dům a rádi bychom se o něj dobře postarali. Zvažujeme možnost najmout firmu, která se věnuje správě nemovitostí, ale nejsme si jisti, zda je to pro nás ta správná cesta. Máte s touhle službou někdo zkušenosti? Byli bychom vděční za jakékoliv rady nebo doporučení. Předem děkuji za vaše odpovědi.

Zdravím… řešíme podobnou věc. Přes investice do P2P se nám s manželem daří vydělávat slušné peníze a chtěli bychom za ně koupit byt a ten pak pronajímat. Jen mě teď tak napadlo, že doufám, že si tím manžel nebudu zadní vrátka. No musím to s ním ještě probrat :smiley: . Ale taky ani jeden z nás nemá s hledáním nájemníků a pronajímáním nemovitostí žádné zkušenosti, tak budu ráda za každou radu.

Určitě pokud si budete pronajímat byty a nebo vám je někdo bude pronajímat tak se dohodněte na tom abyste měli jednak kvalitní garážová vrata, ale také abyste k nim měli bezproblémový přístup. My to máme na kod na čtení SPZ a je to teda geniální.

Mám dobré i špatné. Vždycky je nejtěžší správný výběr lidí, ale to je asi všem jasné, nebo ne? Já osobně preferuji fakt jako alespoň dva pohovory a dávám na šestý smysl. Měl jsem třeba nájemníka, který nefungoval vůbec v ničem. Nerespektoval nálepky na kontejnerech a tak různě. A prostě ty stížnosti byly fakt časté. Ale do stejného bytu jsem pak dostal i člověka, kde byly ty tři roky fakt za odměnu.

My jsme dlouhodobě pronajímali náš bývalý rodinný barák až jsme se nakonec rozhodli ty nájemníky vyhodit jelikož si tam prostě zřídili kurník pro slepice a to nám teda už přišlo přes čáru. Co je moc to je příliš.

Dobrý den, chápu vaše obavy ohledně péče o váš činžovní dům. Podle mě je správa nemovitostí dobré řešení. Nebudete se muset o nic starat a všechno necháte na profesionálech. Je důležité se o svůj majetek dobře starat, a tak jsem se nedávno rozhodla si vylepšit svoji chatu. Koupila jsem si nové komíny jednoprůduchové, které mi postavila profesionální firma. Komíny byly postavené raz dva a já jsem si poprvé poseděla u krbu.