Rekuperace do domu

Dobrý den, v poslední době se hodně trápím s alergeny v bytě a řeším, jak se jich efektivně zbavit. Přemýšlím, že bych investoval do rekuperace domu, ale nevím, jestli je to krok správným směrem. Nemáte někdo osobní zkušenosti, jestli rekuperace opravdu pomáhá? Nebo jestli nejsou jiné metody? Potřebuji nějakou radu od někoho, kdo už to má vyzkoušené. Díky moc za odpověď.
Dobrý den, s problémem alergenů v domácnosti jsem se také potýkal. Rekuperace byla skvělé řešení a vzduch v domě je od té doby mnohem lepší. Kromě rekuperace jsem také pořídil plissé rolety pro zavěšení na okenní křídlo bez vrtání do rámu, abych mohl každou místnost zastínit podle potřeby. Je to jednoduché řešení, které může mít pozitivní vliv na vaše alergie. Přeji hodně štěstí.

Řeknu vám to asi takhle. S respektem k celé té technologie. Rekuperace je podle mě super na vytápění třeba výrobní montovaní haly a celkově průmyslových objektů, kde jsou relativně možné a hlavně levné nějaké další zásahy do té technologie. V rodinném domě? Co budete dělat, až za pár let zjistíte, že to nefunguje? Rozmontujete dům?

Určitě do toho jděte. Nám rekuperace vzduchu Pardubice taky hodně pomohla. Syna doma pořád něco dráždilo ke kašli, mě zase bolela hlava a pořád větrat taky nešlo, hlavně teda v zimě, to bychom protopili majland, takže jsme se rozhodli zainvestovat do rekuperace a od té doby jsou všechny zdravotní problémy pryč :slight_smile: .