Singapurská kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Singapurská kočka.

Popis plemena:
Někdy tuto kočku můžeme také nalézt pod pojmem singapura.Jméno tohoto plemena je odvozeno od malé republiky v jihovýchodní Asii. V roce 1975 bylo odtud několik koček dovezeno do USA. Krátce nato bylo plemeno vystavováno a oficiálně uznáno, většinou chovatelských asociací. Dodnes je však chována a prakticky známá jen v USA, v Evropě je velmi vzácná.

Drobné plemeno kočky, váha v rozmezí 2 až 4 kg.Srst je krátká, velmi jemná, tenká, hedvábná a vydatně přiléhající k tělu. U kocoura bývá většinou o něco delší. Nejvíce charakteristickou barvou je dvojí, temně hnědý „tiking“ na krémovém základě a bez kresby. Čenich nosu i polštářky tlap jsou dle předpisu temně hnědé. Hrudník a břicho mohou být jemně hnědé. Hlava je kulatá, s krátkými a širokými čelistmi, tupým čumákem a plnou bradou. Přechod od čela na čumák téměř není zřetelný. Polštářky knírů jsou dobře viditelné.

singapurská-kočka

Jsou sice trochu plaché, ale jinak mají singapury milou a velmi přátelskou povahu. Lidem, kteří se o ně starají bývají často velmi oddány. Jsou velmi hravé, a to platí od útlého věku až po stáří. Mají klidnou povahu, ale díky tomu, že jsou velmi zvědavé, mohou někdy způsobit v bytě nepořádek.