Skotská klapouchá kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Skotská kočka klapouchá.

Popis plemena:
Skotská klapouchá kočka je plemeno kočky domácí s genovou mutací, která ovlivňuje chrupavky a způsobuje, že uši se sklápějí dopředu a dolů, což kočce dodává „soví“ vzhled. Z velkých chovatelských organizací plemeno uznávají TICA a americká CFA, naopak britská GCCF a převážně evropská FIFe plemeno neuznávají.

Skotská klapouchá kočka dosahuje váhy 2,5 až 6 kg. Hlava je kulatá se širokým a krátkým nosem. Uši jsou přehnuté, špičky jsou kulaté. Mohou však být klasické, nesklopené a pak se plemeno nazývá Scottish straight. Žádoucí je těsné přilehnutí uší, takže tvoří čepičku. Velké oči mají kulatý tvar a jsou posazené daleko od sebe. Barva očí odpovídá barvě srsti. Krk je krátký a silný. Tělo skotské klapouché je středně velké, zavalité s pružným hřbetem. Končetiny jsou středně dlouhé a silné. Ocas je u kořene silný, je střední délky a není příliš ohebný. Srst je hustá, silná, měkká a má odstávat od těla. Může být krátká i dlouhá. Zbarvení je povoleno jakékoliv, kromě odznaků lila a čokoládová.

Skotské klapouché kočky jsou obvykle dobromyslné a klidné, velmi dobře se přizpůsobí dalším zvířatům v domácnosti. „Svého“ člověka rády sledují na každém kroku. Jsou inteligentní a hravé, proto je lze i snadno trénovat. Nesnáší samotu – pokud zůstávají samy, mohou propadat depresím.