Tiffany kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Tiffany kočka.

Popis plemena:
Historie: Tiffany byla uznaná ve Spojených státech amerických na počátku 80. let 20. století, podle principu siamské kočky (a to i navzdory tomu, že postavou těla je podobná perské birmě).

Je to štíhlá elegantní kočka na dlouhých nohách s drobnými tlapkami. Hlava má trojúhelníkový tvar. Srst je krátká a jemná s barevnými odznaky na uších, obličeji, ocase a tlapkách. V současné době je toto plemeno velmi oblíbené. Hlava je zakulaceného tvaru, se šikmým čelem. Nos je rovný, výrazně prodlužuje „stop“. Uši jsou široce posazené, natočené dopředu, na koncích zlehka zakulacené. Oči svým zbarvením připomínají jantar. Barva má během mládí kočky tendenci být velmi jasná a jasně žlutá. Jak kočka stárne, barva se mění do zlatova. Tiffany kočka má krátký a hebce chlupatý ocas. Je většinou stejné barvy jako čumák, uši a nohy.

Tiffany je velice inteligentní, energická, má milou povahu se silnou vazbou na člověka. Má však v sobě temperament, který jí dovoluje být i hlučnou, upovídanou a náročnou kočkou. Není dobré ji nechávat často samotnou doma.