Topení v domě

Dobrý den, zrovna v stavíme dům a řešíme jakým způsobem vyřešíme topení. Já jsem pro podlahové topení ve všech obytných místnostech, ale manžel se bojí kvůli poruchovosti. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti, ať už dobré nebo špatné? Mohli by pomoci směšovací ventily na regulaci vody v topení? A pokud podlahové topení máte, jaké jsou cca roční náklady? Děkuji za odpověď.

Určitě jděte do podlahovky, protože to je fajn řešení. I když teda počítejte s tím, že občas to nevytopí tak, jak byste si přáli. Hodně záleží na kotli a na tom primárním zdroji tepla. I když teď stejně všichni šetříme, takže na velkoobchod textil nakupte mikiny a buďte v pohodě. Ale podlahovka je za mě určitě fajn řešení.

Dobrý den, rozhodování o druhu topení je opravdu důležité. Co se týká podlahového topení, tak s ním mám jen pozitivní zkušenosti. Jedná se o efektivní a pohodlný způsob vytápění, které rovnoměrně rozproudí teplo po celé místnosti. Náklady, ty se liší podle velikosti domu, izolace a důležité je mít kvalitní okna. My jsme si pořídili plastová s žaluziemi, pro dokonalé zastínění. Nedávno manžel opravil žaluzie v obývacím pokoji, na které si pořídil náhradní díly na žaluzie do oken.