Všechno stojí moc peněz

Rozbily se nám na hotelu teď naše skvělé zavlažovací systémy a já jako manažerka teď vůbec nevím jestli se vyplatí tu měnu provádět na podzim a nebo raději počkat až na jaro. Nikdy jsem totiž s ničím podobným co se technických věcí nebyla ve styku. Vše řešil manžel.

My jsme s manželkou rozhodli vše řešit tím, že jsme prodávali postupně věci z naší chaty na různých bazarech, protože nám za celou chatu s vybavením realitní kancelář nabídla podle nás málo. Chatu jsme zdědili po mém dědečkovi a ten sbíral celý život starožitnosti, kterými si vybavil svou domácnost. Největší výhodou bylo to, že jsme si každou věc nacenili sami podle sebe.

No ani mně nemluvte. Chtěla jsem svému chlapovi na to chytání ryb koupit nějaké nové krmení ale když jsem viděla v obchodech v kamenných prodejnách a nebo i na internetu ty ceny tak jsem se pěkně zděsila. Nakonec jsem mu pravda něco koupila, ale je toho výrazně méně než jsem plánovala.

Musela jsem hned na začátku manželovi zdůraznit že v dnešním světě opravdu bez práce nejsou koláče. Docela překvapivě se na mě díval co si to dovoluji na něj takto útočit když si zrovna užívá povánoční pohody kdy do práce nechodí a chlastá jen s kamarády jedno pivo za druhým.

Tak zase jak co, že ano. Třeba krémová injektáž zdiva stojí asi tolik, kolik stát má. Ne, víte co. Musíte to chápat tak, že máte rok 2023, vše se zdražuje, máme větší a vyšší nároky. A tomu samozřejmě odpovídá i přístup firem. A pak jsou tu věci, za které ty peníze prostě dáte ať chcete nebo nechcete. :wink:

Mně se stalo něco podobného, když v našem penziónu praskla voda a vytopila několik pokojů. Pojistku máme, ale bohužel ta nepokryla veškeré škody, proto jsme se s manželem rozhodli pro hypotéku. Naštěstí se nám podařilo, aby byla hypotéka rychle vyřízená a my jsme mohli zrekonstruovat poškozené místnosti. Penzión dobře prosperuje a s manželem jsme spokojení.

Ani mi nepřipomínejte téma financování svatby. Letos jsme si opravdu pobrečeli co se týká nás dvou a jednotlivých položek. Totiž třeba za snubní prsteny jsme nechali přes 80 tisíc korun. Vím že to nebylo dvakrát potřeba, ale nám se tak strašně moc v tom obchodě líbily, že jsme jiné nechtěli.